0,00
0
0,00
0

Witaminy dla dzieci

Marki
Marki
Więcej
Cechy Produktu
Cechy Produktu
Więcej
Cena
Cena - slider
1975

 

Suplementy diety dla dzieci to głównie preparaty witaminowe. Dzieci, podobnie jak dorośli, potrzebują witamin rozpuszczalnych w wodzie i związków rozpuszczalnych w tłuszczach. Pierwsza grupa to witaminy C i B, natomiast druga grupa to witaminy A, D, E i K. 
Naturalne witaminy dla dzieci – kupuj u nas!
Szeroko dostępne multiwitaminy, zwłaszcza te wypełnione cukrem, syropem glukozowym i innymi syropowymi wzmacniaczami smaku w postaci słodkich galaretek, nie zastąpią właściwej diety – dziecku należy się komplet naturalnych witamin bez zbędnych dodatków. Jednak w przypadku stwierdzenia u dziecka niedoboru witamin, decyzja o uzupełnieniu konkretnej witaminy i zalecanej dawki należy do lekarza, ponieważ zarówno niedobór, jak i nadmiar mogą być szkodliwe.
Witamina D dla dzieci – kiedy podawać?
Organizm naturalnie wytwarza witaminę D, gdy jest wystawiony na słońce, ale w naszej szerokości geograficznej, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym, mogą pojawić się niedobory. Witamina D3 dla dzieci może mieć bardzo atrakcyjną formę – w naszym sklepie znajdziesz witaminowe żelki, areozole czy krople. Ich przyjemny smak jest łatwo akceptowany przez przedszkolaki. Okres szkolny to najintensywniejszy okres wzrostu i rozwoju w życiu dziecka. Nawet przy prawidłowym odżywianiu mogą wystąpić niedobory, które prowadzą do nieprzyjemnych chorób. 

Dla niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy zalecana dawka witaminy D wynosi 400 jm. dziennie, zwiększając do około 600 j.m. po 6. miesiącu w pierwszym roku życia, zaleca się dawkę do 1000 j.m. dziennie, do 1300 IU, powyżej 10 roku życia, z nieco większym przyrostem masy ciała u dzieci. Warto również wspomnieć, że powyższe dawki mają zastosowanie profilaktyczne. W przypadku niedoboru witaminy D3 dawkowanie może się różnić. Dawka podana w tym przypadku powinna być skonsultowana z lekarzem i uzależniona od spożywanego pokarmu.
Żelki witaminowe dla dzieci
Na szczególną uwagę zasługują smakowite preparaty witaminowe, o których przyjmowaniu dzieciom trudno będzie zapomnieć. Młode ciało można wesprzeć suplementami diety w postaci pysznych żelek. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci, które nie są zbyt chętne do przyjmowania syropu lub tabletek. Witaminy-żelki można spożywać na przemian z lizakami.

  Zastosuj kupon
   Scroll to Top
   NaszeNaturalne Kobieta Kategorie

   Dołącz Do Naszego Newslettera

   Bądź na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami

   i odbierz kod rabatowy -5%
   na pierwsze zakupy!